ProClick Easy Edit Spines, 1/2″ Diameter, 85 Sheet Capacity, Black, 25/Pack
Login to View Prices
56 in stock
SKU:
SWI2515660
Categories: Binders & Binding Supplies, Office
Get the best of both worlds with convenient ProClick spines! Easy to use spines give you a professional presentation with an attractive black plastic spine, but are also easy to open for flexible editing and rearranging. Binding spines securely bind documents and let pages lie flat for 360° rotation. Spines zip open and closed to make adding or removing pages simple. Ideal for use with GBC® ProClick binding machines and pre-punched paper.
Additional information
| Weight | 0.5430 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.41 × 3.90 × 1.68 in |
| Global Product Type | Comb Binding Spines |
| Spine Diameter | 1/2" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Sheet Capacity | 85 |
| Color(s) | Black |
| Number of Rings | 32 |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 033816050020 |
| MPN | 2515660 |
| Brand | GBC® |
Be the first to review “ProClick Easy Edit Spines, 1/2″ Diameter, 85 Sheet Capacity, Black, 25/Pack” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.