Printout Paper, 1-Part, 18 lb Bond Weight, 14.88 x 11, White/Green Bar, 2,600/Carton
Login to View Prices
High quality computer printout paper at an economical price. Acid-free.
Additional information
| Weight | 42.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 12.00 × 10.00 in |
| Paper Basis Weight (lb) | 18 lb Bond |
| Sheets Per Unit | 2,600 |
| Paper/Media Color(s) | White/Green Bar |
| Detached Sheet Size | 14.88 x 11 |
| Sheet/Roll Size | 14.88 x 11 |
| Special Features | 1/2" Green Bar |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Brightness Rating (US) | 92 |
| Number of Parts | 1 |
| Color Family | Multicolor |
| Global Product Type | Continuous Print Paper |
| Machine Compatibility | Tractor-Feed Printers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547158517 |
| MPN | UNV15851 |
| Brand | Universal® |










Reviews
There are no reviews yet.