Press-On Vinyl Uppercase Letters, Self Adhesive, Black, 6″h, 38/Pack
Login to View Prices
50 in stock
SKU:
CHA01184
Categories: Boards & Board Accessories, SCHOOL SUPPLIES
For signs, posters and equipment identification. Self adhesive vinyl will stick to most clean, dry surfaces. Can be used indoors or outdoors. Punctuation and monetary symbols included. Permanent adhesive.
Additional information
| Weight | 0.4270 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 10.50 × 0.13 in |
| Mounting Details | Self Adhesive |
| Global Product Type | Adhesive Characters |
| Character Style | Helvetica |
| Character Color | Black |
| Ship Class Code | M |
| Height | 6" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Vinyl |
| Character Types | Uppercase Letters |
| Special Features | Uppercase Letters Only |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 014173119384 |
| MPN | 01184 |
| Brand | Chartpak® |
Be the first to review “Press-On Vinyl Uppercase Letters, Self Adhesive, Black, 6″h, 38/Pack” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.