Premium Facial Tissue in Cube Box, 2-Ply, White, 96 Sheets/Box, 36 Boxes/Carton
Login to View Prices
Outstanding quality and softness that today’s discerning business customers will appreciate. Upscale box for a professional look.
Additional information
| Weight | 15.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 14.19 × 18.00 in |
| Length | 8.88" |
| Special Features | Cube Box |
| Number of Sheets | 96/Box |
| Global Product Type | Facial Tissues |
| Product Compostability Indi | N |
| Tissue Type | Facial |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Cube Box |
| Ship Class Code | C |
| Number of Plies | 2 |
| Width | 7.75" |
| Compliance Standards | EPA Safer Choice Label |
| Post-Consumer Recycled Cont | 10% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 90% |
| Total Recycled Content Perc | 100% |
| Color(s) | White |
| UPC | 073310465807 |
| MPN | 46580 |
| Brand | Georgia Pacific® Professional |












Reviews
There are no reviews yet.