Preferred Plus Installation Service Plan for Epson 44″ T Series Printers
Login to View Prices
Out of stock
Our team of Epson® Certified Technicians is here to help you get up and running quickly and efficiently. Offering a world-class installation experience, we not only install, configure and test your printer, Epson® driver software and any Epson® accessories you have purchased—we also provide basic training on how to use your new printer and Epson® software, so you have peace-of-mind knowing your equipment has been set up by Epson® Certified Technicians. When you choose Epson® Preferred Plus Installation Service, you can work with confidence knowing your printer is installed and optimized for productivity and print quality, according to Epson® specifications. From setup to training, our team works with you to help ensure your installation is smooth and hassle-free.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.10 × 0.10 × 0.10 in |
| Covered Products | Epson® 44" T Series Printers |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Service Option | On-Site |
| Global Product Type | Installation Service Warranties & Support Packs |
| Warranty/Service Plan Type | Installation |
| Ship Class Code | S |
| Addition/Extension | Addition |
| Delivery Method | Virtual |
| Activation Date | Printer Invoice Date |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 010343971691 |
| MPN | EPPT44INS |
| Brand | Epson® |














Reviews
There are no reviews yet.