PDI Nice ‘N Clean Unscented Baby Wipes – 6.60″ x 7.90″ – Blue – Resealable, Fragrance-free, Hypoallergenic, Fragrance-free, Resealable – For Skin – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Nice-Pak, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Full Size | 6.60" x 7.90" |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PDI |
| Features | Hypoallergenic |
| Manufacturer | Nice-Pak, Inc |
| Product Model | PNCW077233 |
| Product Name | Nice 'N Clean Unscented Baby Wipes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Textured |
| Product Line | Nice 'N Clean |
| Application/Usage | Skin |
| Manufacturer Part Number | PNCW077233CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Unscented baby wipes are thick and highly textured. Gentle formula contains aloe and Vitamin E. Wipes are hypoallergenic, alcohol-free and latex-free. Resealable soft pack keeps skin cleansing wipes moist and ready for use.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
PDI Nice ‘N Clean Unscented Baby Wipes – 6.60″ x 7.90″ – Blue – Latex-free, Alcohol-free, Hypoallergenic, Fragrance-free, Resealable, Fragrance-free – For Skin – 80 / Pack
Additional information
| Brand | PDI Healthcare |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Full Size | 6.60" x 7.90" |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PDI |
| Features | Resealable |
| Manufacturer | PDI Healthcare |
| Product Model | PNCW077233 |
| Product Name | Nice 'N Clean Unscented Baby Wipes |
| Product Line | Nice 'N Clean |
| Application/Usage | Skin |
| Manufacturer Part Number | PNCW077233 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Unscented baby wipes are thick and highly textured. Gentle formula contains aloe and Vitamin E. Wipes are hypoallergenic, alcohol-free and latex-free. Resealable soft pack keeps skin cleansing wipes moist and ready for use.</p> |
| Packaged Quantity | 80 / Pack |
PDI Nice ‘N Clean Unscented Baby Wipes – 6.60″ x 7.90″ – Blue – Resealable, Fragrance-free, Hypoallergenic, Fragrance-free, Resealable – For Skin – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Nice-Pak, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Full Size | 6.60" x 7.90" |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PDI |
| Features | Hypoallergenic |
| Manufacturer | Nice-Pak, Inc |
| Product Model | PNCW077233 |
| Product Name | Nice 'N Clean Unscented Baby Wipes |
| Printed Design/Pattern/Texture | Textured |
| Product Line | Nice 'N Clean |
| Application/Usage | Skin |
| Manufacturer Part Number | PNCW077233CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Unscented baby wipes are thick and highly textured. Gentle formula contains aloe and Vitamin E. Wipes are hypoallergenic, alcohol-free and latex-free. Resealable soft pack keeps skin cleansing wipes moist and ready for use.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |











