Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – 1 mm Pen Point Size – Blue – Blue Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Blue |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124506 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Conical Pen Point Style – Red – Red Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Pen Point Style | Conical |
| Barrel Color | Red |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Red |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ultra Viscosity Ink |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | 2124505 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – 1 mm Pen Point Size – Black – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124509 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – 1 mm Pen Point Size – Blue – Blue Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Blue |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124506 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Conical Pen Point Style – Red – Red Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Pen Point Style | Conical |
| Barrel Color | Red |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Red |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ultra Viscosity Ink |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | 2124505 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen – 1 mm Pen Point Size – Black – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 1.0mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124509 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 1.0mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |













