Paper Mate Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.8 mm Pen Point Size – Blue – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 0.8 mm |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124512 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 0.8mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.8 mm Pen Point Size – Black – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 0.8 mm |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124515 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 0.8mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.8 mm Pen Point Size – Blue – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 0.8 mm |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124512 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 0.8mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Paper Mate Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.8 mm Pen Point Size – Black – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 0.8 mm |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Write Bros. 0.8mm Ballpoint Pen |
| Product Line | Write Bros |
| Manufacturer Part Number | 2124515 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pen features ultra-viscosity ink to deliver a smooth writing experience for any occasion. Thick barrel and long grip zone offer maximum comfort as you write. 0.8mm point creates sharp, clean lines for legible results. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |















