Paper Mate Profile Retractable Ballpoint Pen โ 1 mm Pen Point Size โ Retractable โ Multi โ Assorted Barrel โ 8 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Multi |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Profile Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Profile |
| Manufacturer Part Number | 1960662 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make smooth, crisp lines with Profile Retractable Ballpoint Pens. The 1.0mm tip makes your writing stand out on the page. Soft grip on the retractable pen allows comfortable writing during any writing task. Handy clip means you can slide into your pocket or attach to a notebook.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Pack |
Paper Mate Profile Retractable Ballpoint Pen โ Bold Pen Point โ 1.4 mm Pen Point Size โ Retractable โ Blue โ Blue Plastic Barrel โ 36 / Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1.4 mm |
| Barrel Color | Blue |
| Barrel Material | Plastic |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | South Korea |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.75" |
| Width | 0.30" |
| Product Series | RT |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Click Mechanism |
| Length | 0.30" |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Profile Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Profile |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | 2083008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ballpoint pens deliver an extra-smooth writing experience without any drag to help you confidently communicate your thoughts. Soft grip helps you keep a secure, comfortable grasp on the pens to minimize hand fatigue during prolonged periods of writing. 1.4mm tip creates bold, thick lines to ensure your writing is completely visible. Handy clip attaches to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Ballpoint pens with blue ink are perfect for everyday use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 36 / Box |
Paper Mate Profile Retractable Ballpoint Pen โ 1 mm Pen Point Size โ Retractable โ Assorted โ Assorted Barrel โ 4 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Profile Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Profile |
| Manufacturer Part Number | 2113557 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make smooth, crisp lines with Profile Retractable Ballpoint Pens. The 1.0mm tip makes your writing stand out on the page. Soft grip on the retractable pen allows comfortable writing during any writing task. Handy clip means you can slide into your pocket or attach to a notebook.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Paper Mate Profile Retractable Ballpoint Pen โ 1 mm Pen Point Size โ Retractable โ Black โ Black Barrel โ 4 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 53% Plastic |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Profile Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Profile |
| Manufacturer Part Number | 2113558 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Make smooth, crisp lines with Profile Retractable Ballpoint Pens. The 1.0mm tip makes your writing stand out on the page. Soft grip on the retractable pen allows comfortable writing during any writing task. Handy clip means you can slide into your pocket or attach to a notebook.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |

























