Page Flags in Dispenser, “Sign Here”, Yellow, 200 Flags/Dispenser
Login to View Prices
1855 in stock
SKU:
MMM680HVSH
Categories: Desk Accessories & Workspace Organizers, Office
Find it fast with Post-it® Arrow Flags. They make it simple to mark or highlight important information within documents and files that require signatures. They stick securely, remove cleanly as needed. Draw focus to critical items that need attention. Handy desk grip dispenser keeps them ready for use at work, home or in the classroom.
Additional information
| Weight | 0.0850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.63 × 3.94 × 1.52 in |
| Size | 1 x 1.75 |
| Page Flags Dispenser | Pop-Up |
| Message(s) | SIGN HERE |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Global Product Type | Arrow Page Flags |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Yellow |
| Color Type | Standard |
| Disclaimer Statement | 1" Flags actually measure 0.94". |
| Width | 1" |
| Height | 1.75" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Color Family | Yellow |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 051141944814 |
| MPN | 680-HVSH |
| Brand | Post-it® Flags |
Be the first to review “Page Flags in Dispenser, “Sign Here”, Yellow, 200 Flags/Dispenser” Cancel reply



















Reviews
There are no reviews yet.