Pac Strapping Serrated Polyester Strapping Seals 5/8″” Strap Width Silver Pack of 1000
Login to View Prices
1000 in stock
SKU:
652681
Categories: Packaging & Shipping, Strapping Seals & Buckles, Strapping Supplies
THESE SERRATED SEALS ARE IDEAL FOR 5/8″”W POLYESTER STRAPPINGS. THEY ARE SOLD AS 1000 PER CARTON.
Additional information
| Weight | 23.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.50 × 8.50 × 5.50 in |
| Fob Origin | In Stock |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| UNSPSC | 42143605 |
| Color | Silver |
| UPC | 707022314343 |
| MPN | HSS-5A |
| Brand | Pac Strapping Prod Inc |
Be the first to review “Pac Strapping Serrated Polyester Strapping Seals 5/8″” Strap Width Silver Pack of 1000” Cancel reply





Reviews
There are no reviews yet.