The Ajax Powder cleanser is especially designed as an easy rinse, scratch-free formula that can help you clean a wide variety of appliances in your home. From chrome to porcelain, from ceramic tile to pots, pans and bathroom fixtures, as well as other durable surfaces, .
Additional information
| Weight | 35.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.87 × 11.87 × 8.31 in |
| Applicable Material | Porcelain |
| Scent | Unscented |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Application | All-Purpose |
| Global Product Type | Scrub Cleansers |
| Volume Capacity | 21 oz |
| Physical Form | Powder |
| Ship Class Code | B |
| Dirt Types | Virucidal |
| Product Packaging | Canister |
| Special Features | Value Pack-Stock up and save! |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Chemical Compound | Calcite Base |
| UPC | 035110142784 |
| MPN | 214278 |
| Brand | Ajax® |















Reviews
There are no reviews yet.