Oxford 3-Subject Poly Notebook – 3 Subject(s) – 150 Sheets – Wire Bound – Wide Ruled – Red Margin – 3 Hole(s) – 0.50″ x 8.5″ x 10.5″ – Assorted Cover – Snag Resistant, Sturdy, Micro Perforated, Moisture Resistant, Smooth, Resist Bleed-through – 2 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Cover Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 150 |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Margin Color | Red |
| Number Of Subjects | 3 |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.50" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Oxford |
| Features | Resist Bleed-through |
| Length | 10.5" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Manufacturer Part Number | 10385 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
Oxford 3-Subject Poly Notebook – 3 Subject(s) – 150 Sheets – Wire Bound – College Ruled – 3 Hole(s) – 0.50″ x 9″ x 11″ – Assorted Cover – Pocket Divider, Snag Resistant, Perforated, Moisture Resistant, Resist Bleed-through, Smooth – 2 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Cover Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 150 |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number Of Subjects | 3 |
| Country Of Origin | Vietnam |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.50" |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Oxford |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Manufacturer Part Number | 10386 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |













