ourfreshE Refills, Summer Sunshine, 6/Box
Login to View Prices
18 in stock
SKU:
FRSOFE36SSBX
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
ourfreshe refills are the professional 30-day plug-in air freshener refills for larger spaces. Dry fragrance so there’s no sticky residue or messy liquids. ourfreshe refills last 30 days, are made with essential oils, and are 100% recyclable.
Additional information
| Weight | 1.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.60 × 4.50 × 5.06 in |
| Application | Odor Control |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Orange |
| Global Product Type | Solid Air Freshener/Odor Eliminator Refills |
| Physical Form | Solid |
| Ship Class Code | B |
| Scent | Summer Sunshine |
| Product Packaging | Refill |
| Capacity (Weight) | 2.54 oz |
| For Use With | Fresh Products ourfreshE Dispenser |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 760034013833 |
| MPN | OFENB-F-006I036M-25 |
| Brand | Fresh Products |
Be the first to review “ourfreshE Refills, Summer Sunshine, 6/Box” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.