Original Formula, Raspberry, 0.32 oz Packet, 30 Packets/Box
Login to View Prices
This flavorful drink mix packs in 10 oranges worth of Vitamin C for top of the line daily immune support. Accompanied by antioxidants, 7 B vitamins, and electrolytes, this Vitamin C supplement is sure to have your immune system preforming at the top of its game.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.7860 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.88 × 5.44 × 2.63 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Ship Class Code | A |
| Global Product Type | Vitamin Drinks |
| Flavor | Raspberry |
| Capacity (Weight) | 0.32 oz |
| Gluten Free | Yes |
| Beverage Type | Vitamin Drink |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 076314302017 |
| MPN | 130201 |
| Brand | Emergen-C® |









Reviews
There are no reviews yet.