For Economy Mobile Lab Table, Mobile Laboratory Table and Mobile Demonstration Table, all sold separately. Shatter-resistant acrylic mirror/markerboard with solid oak frame. Tilts to any angle or completely reverses while in use. Secures to 1/2″ dia. crossbar with nylon screws (included). 27-3/4w x 20-3/4h.Package Includes: 0.5″ Crossbar; Nylon ScrewsNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 12.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.00 × 22.00 × 2.50 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Overall Depth | 1.5" |
| Ship Class Code | S |
| Package Includes | Nylon Screws |
| For Use With | Mobile Laboratory Table |
| Material(s) | Solid Oak |
| Overall Height | 20.75" |
| Overall Width | 27.75" |
| Color(s) | Mirror |
| Global Product Type | Tabletop Components |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 874002000821 |
| MPN | 4001K |
| Brand | Diversified Spaces™ |
Be the first to review “Optional Mirror/Markerboard for Mobile Tables, 27.75w x 1.5d x 20.75h, Mirror” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.