Officemate Smiling Faces Binder Clips – Small – 2.9″ Length x 0.8″ Width – 0.38″ Size Capacity – Foldable, Removable Handle – 42 / Bag – Green, Red, White, Yellow
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Small |
| Size Capacity | 0.38" |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | China |
| Height | 0.8" |
| Width | 0.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Removable Handle |
| Length | 2.9" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Smiling Faces Binder Clips |
| Manufacturer Part Number | 31090 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Brighten up your desk with these colorful, Smiling Faces Binder Clips. Strong, heat-treated, steel material grips up to 3/8" thick paper securely. Handles fold up or down and can be removed for binding. Small clips feature an array of smiling faces for a fun addition to your important documents. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1071445166.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 42 / Bag |
| Weight (Approximate) | 4 oz |










