Business Source Fold-back Binder Clips – Mini – 0.6″ Width – 0.25″ Size Capacity – for Paper – 1Dozen – Black – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Mini |
| Size Capacity | 0.25" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 0.6" |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 65364 |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Business Source Fold-back Binder Clips – Small – 0.8″ Width – 0.38″ Size Capacity – for Paper – 1Dozen – Black – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Small |
| Size Capacity | 0.38" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 0.8" |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 36550 |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Business Source Fold-back Binder Clips – Large – 2″ Length x 2″ Width – 1″ Size Capacity – 1Dozen – Black – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Large |
| Size Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Business Source |
| Length | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Manufacturer Part Number | 36552 |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Business Source Fold-back Binder Clips – Small – 0.8″ Width – 0.38″ Size Capacity – for Paper – 144 / Box – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Small |
| Size Capacity | 0.38" |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 0.8" |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 36550BX |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Material Details | <li>Nickel Plated Wire</li><li>Tempered Steel Clip</li> |
| Packaged Quantity | 144 / Box |
Business Source Fold-back Binder Clips – Medium – 1.3″ Length x 1.3″ Width – 0.63″ Size Capacity – 1Dozen – Black – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Medium |
| Size Capacity | 0.63" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 1.3" |
| Brand Name | Business Source |
| Length | 1.3" |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Manufacturer Part Number | 36551 |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Business Source Fold-back Binder Clips – Mini – 0.6″ Width – 0.25″ Size Capacity – for Paper – 144 / Box – Black – Tempered Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Binder Clip |
| Size Standard | Mini |
| Size Capacity | 0.25" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Tempered Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 0.6" |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Fold-back Binder Clips |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 65364BX |
| Marketing Information | Fold-back binder clips deliver a powerful grip to hold large stacks of papers in place. Zinc-plated wire arms fold flat in front and back positions. Clips are made of tempered steel. |
| Material Details | <li>Nickel Plated Wire</li> |
| Packaged Quantity | 144 / Box |



































