Business Source Prong Fastener – 5.5″ Length x 3″ Width – 1″ Size Capacity – for Document, Paper – Durable, Smooth, Easy to Use – 50 / Box – Silver – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Paper Fastener |
| Size Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.8" |
| Width | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Easy to Use |
| Length | 5.5" |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Prong Fastener |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 3160 |
| Marketing Information | <p>Prong fasteners with a 1" capacity features a durable steel construction to provide more holding power for your important documents and papers. Smooth design does not have any sharp edges to prevent accidental tearing of pages. Easy-to-use design allows you to quickly add and remove pages as needed.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
Business Source Prong Fastener – 5.5″ Length x 3″ Width – 1″ Size Capacity – for Document, Paper – Durable, Smooth, Easy to Use – 50 / Box – Silver – Steel
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Paper Fastener |
| Size Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.8" |
| Width | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Easy to Use |
| Length | 5.5" |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Prong Fastener |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 3160 |
| Marketing Information | <p>Prong fasteners with a 1" capacity features a durable steel construction to provide more holding power for your important documents and papers. Smooth design does not have any sharp edges to prevent accidental tearing of pages. Easy-to-use design allows you to quickly add and remove pages as needed.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Box |









