Officemate Open Top Magazine File – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.4" |
| Width | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 9.5" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Manufacturer Part Number | 26082 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Magazine file holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open-top accepts taller items including journals and books. Open-front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1023061749.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Officemate Open Top Magazine File – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Magazine File |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.5" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 9.5" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Non-skid Base |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Manufacturer Part Number | 22352 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Open Top Magazine File holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open top accepts taller items including journals and books. Wide, partially open front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items. Convenient, nonskid base makes sure the durable plastic file stays put on your desktop. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1037466357.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












