Officemate Double Barrel Pencil/Crayon Sharpener – 2 Hole(s) – 2.1″ Height x 1.4″ Width x 1.4″ Depth – Translucent Red – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Metal |
| Product Color | Translucent Red |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 2 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.1" |
| Width | 1.4" |
| Depth | 1.4" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Shaving Reservoir |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Double Barrel Pencil/Crayon Sharpener |
| Application/Usage | Crayon |
| Manufacturer Part Number | 30240 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Quickly sharpen your writing and coloring utensils with this Double-Barrel Pencil/Crayon Sharpener. See-through receptacle allows you to view loose shavings to let you know when to empty. Sharpener is perfect for use in a classroom or at home. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1028975706.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |








