Officemate Deluxe Desk Organizer – 5 Compartment(s) – 5″ Height x 5.4″ Width x 6.8″ Depth – Desktop – 30% Recycled – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Width | 5.4" |
| Depth | 6.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Deluxe Desk Organizer |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 26022 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Desk organizer keeps your important supplies coordinated and within reach. Stylish, innovative design features two stepped compartments for pens, pencils, sticky notes and more. Organizer is made with post-consumer recycled plastic for an eco-friendly way to organize your work space. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022037119.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Officemate Deluxe Desk Organizer – 5 Compartment(s) – 5″ Height x 5.4″ Width x 6.8″ Depth – Desktop – 30% Recycled – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop Organizer |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Width | 5.4" |
| Depth | 6.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Deluxe Desk Organizer |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 26022 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Desk organizer keeps your important supplies coordinated and within reach. Stylish, innovative design features two stepped compartments for pens, pencils, sticky notes and more. Organizer is made with post-consumer recycled plastic for an eco-friendly way to organize your work space. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022037119.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |














