Officemate Blue Glacier™ Wall File, 3/Box – 15″ Height x 13″ Width x 4.1″ Depth – Stackable – Transparent Blue – Plastic – 3 / Pack
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| File Size Supported | Letter |
| Product Color | Transparent Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15" |
| Width | 13" |
| Depth | 4.1" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Blue Glacier Wall File |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Product Line | Blue Glacier |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 23220 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Blue Glacier Wall File features a stackable design to conveniently add more files. Included mounting hardware makes it simple to secure to walls or partitions. Transparent, plastic construction allows you to see the front of your folders to quickly find what you need. Stacking wall file is perfect for organizing mail, documents and more. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1069097460.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Blue Glacier Wall File</li> <li>Hardware (Double Sided Tape and Mounting Screws)</li> </ul> |








