Officemate Blue Glacier&Trade Desktop File Organizer
Login to View Prices
Officemate Blue Glacier™ Desktop File Organizer – 10.8″ Height x 13.3″ Width x 8.6″ Depth – Desktop – Compact, Portable – Transparent Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Desktop File Organizer |
| Product Color | Transparent Blue |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.8" |
| Width | 13.3" |
| Depth | 8.6" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Portable |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Blue Glacier Desktop File Organizer |
| Product Line | Blue Glacier |
| Application/Usage | File |
| Manufacturer Part Number | 23221 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Blue Glacier Desktop File Organizer features a compact, portable design to efficiently organize your work space. Removable, step-up inserts allow you to create raised sections in the organizer to easily view files. Its unique design offers 33 percent more capacity than standard organizers. File organizer holds files and documents up to letter-size. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1069097464.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










