CEP Landscape Letter Tray – 2.6″ Height x 13.4″ Width10.4″ Length – Desktop – Green – Polystyrene – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Product Color | Green |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.6" |
| Width | 13.4" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Side-loading |
| Length | 10.4" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Landscape Letter Tray |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | 1135220301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-loading letter tray features a contemporary design to harmonize with nearly any style of office. Wide aperture in the front provides easy access to your papers for quick removal. Shock-resistant polystyrene withstands minor mishaps and daily use for long-lasting organization. Space-saving design can be stacked vertically or positioned in a staggered formation for multiple placement options on your desktop.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
CEP Landscape Letter Tray – 2.6″ Height x 13.4″ Width10.4″ Length – Desktop – Green – Polystyrene – 1 Each
Additional information
| Brand | CEP |
|---|---|
| Product Type | Desk Tray |
| Product Color | Green |
| Product Material | Polystyrene |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | France |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.6" |
| Width | 13.4" |
| Brand Name | CEP |
| Features | Side-loading |
| Length | 10.4" |
| Manufacturer | CEP |
| Product Name | Landscape Letter Tray |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | 1135220301 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Side-loading letter tray features a contemporary design to harmonize with nearly any style of office. Wide aperture in the front provides easy access to your papers for quick removal. Shock-resistant polystyrene withstands minor mishaps and daily use for long-lasting organization. Space-saving design can be stacked vertically or positioned in a staggered formation for multiple placement options on your desktop.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |











