The PWR-CHARGER is an AC charger that comes in handy in various kits (models AIRCHECK-G2, AIRCHECK-G2-KIT, ACKG2-LRAT2000) for recharging your NetAlly AirCheck G2 or LinkRunner AT 2000.
- DC output 15 Vdc at 2 amps
- AC input 85-264 Vac 47-63 Hz input power
Additional information
| Output Voltage | 15 V DC |
|---|---|
| Compatibility | NetAlly AirCheck G2 Wireless Test Equipment |
| Device Supported | Test Equipment |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Input Voltage | 120 V AC,230 V AC |
| Manufacturer | NetAlly |
| Manufacturer Website Addres | |
| Product Type | AC Adapter |
| UPC | 0 |
| MPN | PWR-CHARGER |
| Brand | NetAlly |












Reviews
There are no reviews yet.