Features glue- and chemical-free assembly. Soft cloth surface provides maximum comfort and precise tracking. Non-skid base prevents it from sliding around your desk while mousing.
Additional information
| Weight | 0.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 9.38 × 0.38 in |
| Base Material | Rubber |
| Depth | 8" |
| Ship Class Code | J |
| Post-Consumer Recycled Cont | 60% |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Base Type | Nonskid |
| Height | 0.1" |
| Width | 8.5" |
| Total Recycled Content Perc | 60% |
| Mouse Pad/Wrist Rest Type | Mouse Pad |
| Global Product Type | Mouse Pads |
| Ergonomic | No |
| Green Information | Made from all natural rubber. |
| Theme | Raindrops |
| Cover Material(s) | Cloth/Rubber |
| Color(s) | Blue |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 035286301824 |
| MPN | 30182 |
| Brand | Allsop® |
















Reviews
There are no reviews yet.