Natural Sugar Substitute, 1 g Packet, 400/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GRR22000439
Categories: Breakroom Supplies, Food Service
A natural sweetener to satisfy your cravings without adding calories.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.37 × 6.50 × 7.00 in |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Sugar Free | Yes |
| Capacity (Weight) | 1 g |
| Global Product Type | Sweeteners |
| Premeasured | Yes |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 812130020076 |
| MPN | 11505 |
| Brand | Truvia® |
Be the first to review “Natural Sugar Substitute, 1 g Packet, 400/Carton” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.