Replenish and detoxify your system with soft, pure spring water. Before quenching your thirst, this water first falls as snow in the French Alps, where it then melts and goes through a 15 year, natural purification process. Few bottled waters taste as clean.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 19.8350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.42 × 9.80 × 6.75 in |
| Ship Class Code | N |
| Product Packaging | Bottle |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Water, Bottled Drinking |
| Beverage Type | Spring Water |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Volume Capacity | 11.2 oz |
| UPC | 079298112610 |
| MPN | EVI11261/11201 |
| Brand | Evian® |













Reviews
There are no reviews yet.