NABC UltraLast ULA100AAAB AAA Size Battery Bulk Value Pack
Login to View Prices
NABC UltraLast ULA100AAAB AAA Size Battery Bulk Value Pack – Alkaline – 1.5V DC
- Alkaline battery – Higher energy density to produce the same energy while lasting longer
- AAA battery size for better reliance and dependable usability
- 1.5 V DC battery – Ensures a steady and uninterrupted supply to your multipurpose
- AAA battery – A convenient spare for your multipurpose, giving you peace of mind
Additional information
| Weight | 2.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 4.40 × 1.90 in |
| Packaged Quantity | 100 |
| Product Type | Battery |
| Product Model | ULA100AAAB |
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer | Dantona Industries, Inc |
| Manufacturer Website Addres | |
| Battery Size | AAA |
| Output Voltage | 1.5 V DC |
| UPC | 0 |
| MPN | ULA100AAAB |
| Brand | UltraLast Green |












Reviews
There are no reviews yet.