Moon Products Woodcase Pencil Assortment – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 12 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Woodcase Pencil Assortment |
| Manufacturer Part Number | 8210 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of pencils can be used to offer children a variety of incentives and awards. Standard, hard, black No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Standard diameter is perfectly sized for use by children of all ages. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
Moon Products Woodcase Pencil Assortment – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 12 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Woodcase Pencil Assortment |
| Manufacturer Part Number | 8210 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of pencils can be used to offer children a variety of incentives and awards. Standard, hard, black No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Standard diameter is perfectly sized for use by children of all ages. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
Moon Products Woodcase Pencil Assortment – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 12 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Woodcase Pencil Assortment |
| Manufacturer Part Number | 8210 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of pencils can be used to offer children a variety of incentives and awards. Standard, hard, black No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Standard diameter is perfectly sized for use by children of all ages. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |











