Moon Products Race To Success No. 2 Pencil – #2 Lead – 2.1 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 2.1 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Race To Success No. 2 Pencil |
| Manufacturer Part Number | 52064B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Motivational pencil offers a great way to encourage students to race to success. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Moon Products Race To Success No. 2 Pencil – #2 Lead – 2.1 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 2.1 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Race To Success No. 2 Pencil |
| Manufacturer Part Number | 52064B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Motivational pencil offers a great way to encourage students to race to success. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
Moon Products Race To Success No. 2 Pencil – #2 Lead – 2.1 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 2.1 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Race To Success No. 2 Pencil |
| Manufacturer Part Number | 52064B |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Motivational pencil offers a great way to encourage students to race to success. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |










