Moon Products Fun Design Seasonal Pencil Pack – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 144 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Fun Design Seasonal Pencil Pack |
| Manufacturer Part Number | 8209 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of seasonal pencils offers a great way to encourage students. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 144 / Box |
Moon Products Fun Design Seasonal Pencil Pack – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 144 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Fun Design Seasonal Pencil Pack |
| Manufacturer Part Number | 8209 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of seasonal pencils offers a great way to encourage students. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 144 / Box |
Moon Products Fun Design Seasonal Pencil Pack – #2 Lead – 8.7 mm Lead Diameter – Black Lead – Assorted Wood Barrel – 144 / Box
Additional information
| Brand | Moon Products |
|---|---|
| Product Type | Wood Pencil |
| Lead Color | Black |
| Lead Type | Hard |
| Barrel Color | Assorted |
| Barrel Material | Wood |
| Lead Diameter | 8.7 mm |
| Lead Degree (Hardness) | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | PMA |
| Brand Name | Moon Products |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Moon Products |
| Product Name | Fun Design Seasonal Pencil Pack |
| Manufacturer Part Number | 8209 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Fun assortment of seasonal pencils offers a great way to encourage students. Hard black, No. 2 pencil creates solid, easy-to-read lines. Eraser offers an easy way to quickly correct mistakes.</p> |
| Packaged Quantity | 144 / Box |








