Miracle Cleaner Degreaser Paste, 17.6 oz Canister
Login to View Prices
The Pink Stuff Miracle cleaning paste is perfect for cleaning dirt, grime, and stains on saucepans, cooker tops, sinks, uPVC, barbecues, ceramic tiles, glass, showers, garden furniture, paintwork, boats, and brass. The list is endless. A natural formulation has been developed to provide high performance without the need for harsh chemicals.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.40 × 3.40 × 3.00 in |
| Application | Degreaser/Cleaner |
| Scent | Fruity |
| Physical Form | Paste |
| Applicable Material | Painted Surfaces |
| Capacity (Weight) | 17.6 oz |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Chemical Compound | Fragrance |
| Dirt Types | Stains |
| Ship Class Code | B |
| Product Packaging | Canister |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Global Product Type | Degreasers/Cleaners |
| UPC | 00000000000000 |
| MPN | 23705 |
| Brand | The Pink Stuff |



















Reviews
There are no reviews yet.