Mini DisplayPort to HDMI Adapter, 6″, White
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
NXT24400004
Categories: Networking, Cables & Accessories, Technology
Mirror your display onto larger screens with this adapter. The 10.2 Gbps bandwidth enables compatibility with high-resolution monitors.
Additional information
| Weight | 0.1070 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.57 × 3.99 × 1.05 in |
| Ship Class Code | H |
| Cable Length | 6" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Jacket Color | White |
| Global Product Type | DisplayPort Cables |
| Cable Type | Mini DisplayPort to HDMI Adapter |
| Connector/Port/Interface | Mini DisplayPort Male to HDMI Female |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 718103408738 |
| MPN | NX60397 |
| Brand | NXT Technologies™ |
Be the first to review “Mini DisplayPort to HDMI Adapter, 6″, White” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.