Microwash Forte G, Surfactant Scent, 22.05 lb Pail
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
DVS95750484
Categories: Janitorial & Sanitation, Laundry Products
Concentrated, low-foaming powder laundry detergent for use on all machine washable fabrics.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 24.1800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.05 × 12.05 × 11.01 in |
| Product Packaging | Pail |
| Dirt Types | Soil |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Physical Form | Powder |
| Scent | Surfactant |
| Ship Class Code | B |
| Applicable Material | Machine Washable Fabrics |
| Capacity (Weight) | 22.05 lb |
| Global Product Type | Laundry Detergents |
| Application | Laundry Detergent |
| Chemical Compound | Sodium Carbonate |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174525885 |
| MPN | 95750484 |
| Brand | Diversey™ |
Be the first to review “Microwash Forte G, Surfactant Scent, 22.05 lb Pail” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.