Metro Light-Duty PVC Film Roll with Cutter Box, 18″ x 2,000 ft
Login to View Prices
Easy and economical to use. For short-term use, including wrapping of cold foods. Cutter box features low-profile precision metal edge mounted on sturdy insert.
Additional information
| Weight | 7.8780 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 5.88 × 5.88 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Plastic Wrap |
| Length | 2,000 ft |
| Product Packaging | Box |
| Width | 18" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 10027901039141 |
| MPN | 914M |
| Brand | Reynolds Wrap® |










Reviews
There are no reviews yet.