Mesh Stacking Sorter, 5 Sections, Letter to Legal Size Files, 8.25″ x 14.38″ x 7.88″, Black
Login to View Prices
Sort and store files, documents, letters, and more with the Rolodex Mesh Collection Stacking Sorter. With a vertical design that optimizes desktop space and compartments that are wide enough to hold binders and notebooks, the stacking sorter is an ideal addition to any home or office workspace.
Additional information
| Weight | 1.6900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.50 × 8.25 × 7.50 in |
| Depth | 14.38" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Material(s) | Metal Mesh |
| For Use With | Rolodex™ 22321 Series |
| Number of Compartments | 5 |
| Color(s) | Black |
| Width | 8.25" |
| Load Orientation | Top/Side |
| Global Product Type | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| For File Size | Letter to Legal |
| Color Family | Black |
| Height | 7.88" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030402221413 |
| MPN | 22141 |
| Brand | Rolodex™ |












Reviews
There are no reviews yet.