Menu Holder For 8.5 x 11 Menus, Portrait Orientation, 9.3 x 11.9 Holder, Clear/Black/Gold
Login to View Prices
1490 in stock
SKU:
EXOSPLSMENU21PK
Categories: Food Service, Table Service
Perfect for use in restaurants, cafes, bars and more. Menu slides in easily. Clear plastic cover protects the item on display from stains and tears. Anti-glare viewing window material.
Additional information
| Weight | 0.1520 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.27 × 8.86 × 0.45 in |
| Special Features | Portrait Orientation |
| Height | 11.9" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Insert Size | 8.5" x 11" |
| Color(s) | Clear/Black/Gold |
| Width | 9.3" |
| For Use With | Menus |
| Global Product Type | Foodservice Menu Holders |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 840312309862 |
| MPN | SPLS-MENU-2-1PK |
| Brand | Excello Global Products® |
Be the first to review “Menu Holder For 8.5 x 11 Menus, Portrait Orientation, 9.3 x 11.9 Holder, Clear/Black/Gold” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.