Menu Holder For 11 x 17 Menus, Portrait Orientation, 11.7 x 18, Clear/Black/Silver
Login to View Prices
379 in stock
SKU:
EXOSPLSMENU1117
Categories: Food Service, Table Service
Perfect for use in restaurants, cafes, bars and more. Menu slides in easily. Clear plastic cover protects the item on display from stains and tears. Anti-glare viewing window material.
Additional information
| Weight | 0.5500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.35 × 12.15 × 0.65 in |
| Special Features | Portrait Orientation |
| Height | 18" |
| Width | 11.7" |
| Insert Size | 11" x 17" |
| Color(s) | Clear/Black/Silver |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| For Use With | Menus |
| Global Product Type | Foodservice Menu Holders |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 840312308193 |
| MPN | SPLS-MENU-1117M |
| Brand | Excello Global Products® |
Be the first to review “Menu Holder For 11 x 17 Menus, Portrait Orientation, 11.7 x 18, Clear/Black/Silver” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.