Lysol Crisp Linen Disinfectant Spray
Login to View Prices
309 in stock
Special-T Link Flip & Nest Table – For – Table TopEspresso Rectangle Top – Metallic Silver T-shaped Base – 72″ Table Top Length x 24″ Table Top Width – 30″ Height – Assembly Required – Thermofused Laminate (TFL) Top Material – 1 Each
Additional information
| Weight | 19.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.50 × 10.30 × 8.60 in |
| Environmental Certification | Attribute7Value |
| Table Top Width | 24" |
| Number of Casters | Attribute8Value |
| Base Material | Attribute9Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | Yes |
| Caster Size | Attribute10Value |
| Attribute11Name | Dual Wheel |
| Attribute27Name | Link |
| Attribute28Name | Auditorium |
| Attribute26Name | Link Flip & Nest Table |
| Attribute23Name | Mobility |
| Attribute24Name | Special-T |
| Attribute13Name | Metallic Silver |
| Attribute14Name | Espresso |
| Attribute31Name | <p>The Link Flip and Nest Table lets you turn any space into an auditorium. Simply add additional tables (sold separately) in varying heights to create an obstruction-free environment. Flip-top release uses a single-point release bar for easy access under the full length of the table. Tight nesting allows space-saving storage when tables are not being used. Ganging clips allow you to quickly connect extra tables from side-to-side or back-to-back. 3" dual-wheel casters and the lightweight base allow easy mobility. Two of the casters are lockable to stay securely positioned. Table is perfect for classrooms, training rooms and more.</p> |
| Attribute33Name | <ul> <li>Link Flip & Nest Table</li> <li>Ganging Clips</li> </ul> |
| Attribute30Name | |
| Attribute16Name | United States |
| Attribute29Name | LINK2472MSES |
| Attribute25Name | LINK-2472 |
| Table Top Length | 72" |
| Recycled Content | Attribute18Value |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Attribute12Name | Thermofused Laminate (TFL) |
| Attribute1Name | Nesting Table |
| Attribute32Name | 1 Each |
| Attribute2Name | Rectangle |
| Attribute20Name | Yes |
| Height | 30" |
| Attribute15Name | Vinyl |
| Attribute17Name | Yes |
| Attribute22Name | Special-T |
| Limited Warranty | 10 Year |
| UPC | #N/A |
| MPN | 79329CT |
| Brand | Special-T |
















Reviews
There are no reviews yet.