Lorell Rectangular Crystal-Clear Desk Pads

Login to View Prices
Lorell Rectangular Crystal-clear Desk Pads – Rectangle – 36″ Width x 20″ Depth – Polyvinyl Chloride (PVC) – Clear
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 20" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Non-glare |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Rectangular Crystal-clear Desk Pads |
| Manufacturer Part Number | 39650 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize, organize and protect your work space with this quality desk pad. Rectangular desk pad offers a superior writing surface that will not indent, scratch or stain. The smooth surface reduces writing fatigue. The nonglare, nonslip surface provides a perfect way to protect your personal photographs and important reference materials. Crystal-clear desk pad also resists copy lifting and is made of vinyl that is phthalate-free and cadmium-free.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Rectangular Crystal-Clear Desk Pads

Login to View Prices
Lorell Rectangular Crystal-clear Desk Pads – Rectangle – 24″ Width x 19″ Depth – Polyvinyl Chloride (PVC) – Clear
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Desk Pad |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Country Of Origin | United Kingdom |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 24" |
| Depth | 19" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Non-glare |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Rectangular Crystal-clear Desk Pads |
| Manufacturer Part Number | 39652 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Personalize, organize and protect your work space with this quality desk pad. Rectangular desk pad offers a superior writing surface that will not indent, scratch or stain. The smooth surface reduces writing fatigue. The nonglare, nonslip surface provides a perfect way to protect your personal photographs and important reference materials. Crystal-clear desk pad also resists copy lifting and is made of vinyl that is phthalate-free and cadmium-free.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







