Lorell Mobile Wire File Cart
Login to View Prices
30 in stock
Roaring Spring College Ruled One Subject Spiral Notebook – 100 Sheets – 200 Pages – Printed – Spiral Bound – Both Side Ruling Surface – Red Margin – 3 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – 56 g/m² Grammage – 11″ x 9″ – 0.38″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 24 / Carton
Additional information
| Weight | 12.8300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.64 × 13.90 × 4.41 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Sheet Color | Attribute9Value |
| Basis Weight | Attribute10Value |
| Attribute11Name | 56 g/m² |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Cover Material | Attribute7Value |
| Cover Color | Attribute8Value |
| Attribute2Name | 11" x 9" |
| Attribute12Name | 100 |
| Attribute24Name | 11" |
| Attribute23Name | Snag Proof |
| Attribute26Name | College Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Attribute25Name | Roaring Spring Paper Products |
| Attribute20Name | 0.38" |
| Attribute22Name | Roaring Spring |
| Attribute28Name | 11354cs |
| Attribute27Name | Bulk |
| Attribute30Name | <p>Wire-bound 1-Subject 1-Pocket Notebooks include one double storage pocket on the inside of each front cover. They are perfect for focus on a single project and note-taking. Smooth, white, 15 lb. writing paper is college-ruled with a red margin line. Sheets are microperforated for easy, clean tear-out to 8-1/2" x 11". Covers are made from 23 point, Chesire Linen board and come in four assorted colors. Ends of the tin spiral wire are coil-locked for snag-proof performance. Each 9" x 11" book contains 100 sheets and is three-hole punched along the 11" binding edge so it can easily fit inside letter-size, three-ring binders.</p> |
| Attribute16Name | Red |
| Attribute14Name | 0.28" |
| Attribute13Name | Both Side |
| Attribute29Name | |
| Attribute31Name | 24 / Carton |
| Width | 8.5" |
| Number of Holes Punched | 3 |
| Attribute1Name | Notebook |
| Attribute17Name | United States |
| Binding Type | Attribute18Value |
| Product Condition | New |
| Attribute3Name | Printed |
| Attribute15Name | College Ruled |
| UPC | #N/A |
| MPN | 45650 |
| Brand | Roaring Spring Paper Products |



















Reviews
There are no reviews yet.