Lorell Mahogany Finish Solid Wood Corner Table – For – Table TopSquare Top – Four Leg Base – 4 Legs – 23.60″ Table Top Length x 23.60″ Table Top Width – 20″ Height x 23.63″ Width x 23.63″ Depth – Assembly Required – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Corner Table |
| Table Top Shape | Square |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Table Top Width | 23.60" |
| Table Top Length | 23.60" |
| Number Of Legs | 4 |
| Frame Color/Finish | Mahogany |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Frame Material | Solid Wood |
| Height | 20" |
| Width | 23.63" |
| Depth | 23.63" |
| Product Series | Accession |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mahogany Finish Solid Wood Corner Table |
| Application/Usage | Reception |
| Manufacturer Part Number | 59543 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Accent your reception area with this traditional corner table. To impress your visitors, the solid wood frame is made of birch with a mahogany finish. Compact size makes it perfect to sit between chairs. Use the top surface to display business cards or magazines.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |











