Lorell Chester Cabinet Hanging Side Bin – 15″ Width x 5.8″ Depth x 2.5″ Height – Metal – Black
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Bin |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge band.</p> |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 15" |
| Depth | 5.8" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Compatibility | Lorell Chester Cabinet |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Chester Cabinet Hanging Side Bin |
| Manufacturer Part Number | 1931 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this hanging side bin to accessorize your Chester Cabinet that delivers versatile personal storage for varied things you use at work. It is perfect for active documents. Keeping your file folders in the bin allows easy access. Side bin is easy to install. Simply hang it over the side of the Chester Cabinet.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Chester Cabinet Hanging Side Bin – 15″ Width x 5.8″ Depth x 2.5″ Height – Metal – Metallic Silver
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Bin |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge band.</p> |
| Product Color | Metallic Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.5" |
| Width | 15" |
| Depth | 5.8" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Compatibility | Lorell Chester Cabinet |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Chester Cabinet Hanging Side Bin |
| Manufacturer Part Number | 1932 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this hanging side bin to accessorize your Chester Cabinet that delivers versatile personal storage for varied things you use at work. It is perfect for active documents. Keeping your file folders in the bin allows easy access. Side bin is easy to install. Simply hang it over the side of the Chester Cabinet.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









