Lorell Cherry Flip Top Training Table โ For โ Table TopRectangle Top โ Four Leg Base โ 4 Legs x 23.60โณ Table Top Width x 60โณ Table Top Depth โ 29.50โณ Height x 59โณ Width x 23.63โณ Depth โ Cherry โ Nylon โ 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Training Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Edge Style | Straight |
| Table Top Width | 23.60" |
| Number Of Legs | 4 |
| Number Of Casters | 4 |
| Base Material | Metal |
| Table Top Depth | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Cherry |
| Top Material | Melamine |
| Foldable | Yes |
| Edge Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 29.50" |
| Width | 1959-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 23.63" |
| Product Series | Preference |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Modesty Panel |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Cherry Flip Top Training Table |
| Application/Usage | Training |
| Manufacturer Part Number | 60720 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Versatile training table offers flexible configurations and convenient storage. Use individually or secure together into rows with a reliable metal connector (sold separately). Cherry top flips up for easy storage without having to remove the connector. Top features a melamine surface with a 3mm PVC straight edge. Two grommets allow easy cord management. Four-leg, all-metal silver base features a one-way fold and modesty panel. Table rolls easily on four nylon casters with brakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Cherry Flip Top Training Table โ For โ Table TopRectangle Top โ Four Leg Base โ 4 Legs x 23.60โณ Table Top Width x 48โณ Table Top Depth โ 29.50โณ Height x 47.25โณ Width x 23.63โณ Depth โ Assembly Required โ Cherry โ Nylon โ 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Training Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Edge Style | Straight |
| Table Top Width | 23.60" |
| Number Of Legs | 4 |
| Number Of Casters | 4 |
| Base Material | Metal |
| Table Top Depth | 2048-01-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Cherry |
| Top Material | Melamine |
| Foldable | Yes |
| Edge Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 29.50" |
| Width | 47.25" |
| Depth | 23.63" |
| Product Series | Preference |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Modesty Panel |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Cherry Flip Top Training Table |
| Application/Usage | Training |
| Manufacturer Part Number | 60719 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Versatile training table offers flexible configurations and convenient storage. Use individually or secure together into rows with a reliable metal connector (sold separately). Cherry top flips up for easy storage without having to remove the connector. Top features a melamine surface with a 3mm PVC straight edge. Two grommets allow easy cord management. Four-leg, all-metal silver base features a one-way fold and modesty panel. Table rolls easily on four nylon casters with brakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Cherry Flip Top Training Table โ For โ Table TopRectangle Top โ Four Leg Base โ 4 Legs x 23.60โณ Table Top Width x 72โณ Table Top Depth โ 29.50โณ Height x 70.88โณ Width x 23.63โณ Depth โ Assembly Required โ Cherry โ Nylon โ 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Training Table |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Base Style | Four Leg |
| Edge Style | Straight |
| Table Top Width | 23.60" |
| Number Of Legs | 4 |
| Number Of Casters | 4 |
| Base Material | Metal |
| Table Top Depth | 1972-01-01T06:00:00.000Z |
| Color/Finish | Cherry |
| Top Material | Melamine |
| Foldable | Yes |
| Edge Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 29.50" |
| Width | 70.88" |
| Depth | 23.63" |
| Product Series | Preference |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Modesty Panel |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Cherry Flip Top Training Table |
| Application/Usage | Training |
| Manufacturer Part Number | 60721 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Versatile training table offers flexible configurations and convenient storage. Use individually or secure together into rows with a reliable metal connector (sold separately). Cherry top flips up for easy storage without having to remove the connector. Top features a melamine surface with a 3mm PVC straight edge. Two grommets allow easy cord management. Four-leg, all-metal silver base features a one-way fold and modesty panel. Table rolls easily on four nylon casters with brakes.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |







































