Lorell Blow Mold Rectangular Table Trolley Cart – Steel – x 30.3″ Width x 75.9″ Depth x 45.3″ Height – Charcoal – For 20 Devices – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Dolly |
| Additional Warranty Informati | <p>STANDARD LORELL 5 YEAR</p> |
| Number Of Devices Supported | 20 |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 45.3" |
| Width | 30.3" |
| Depth | 75.9" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Blow Mold Rectangular Table Trolley Cart |
| Application/Usage | Table |
| Manufacturer Part Number | 65956 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Table cart stores and transports blow-molded rectangular tables up to 96" long. Extractable vertical posts around the trolley immobilize the stacked tables. Wheels have individual brakes for sure stopping while carrying heavy loads. The sturdy steel construction features a powder-coat finish for durability. Cart holds up to 20 tables with a 60" length, 20 tables with a 72" length, or 18 tables with a 96" length.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |














