Loose Leaf Paper, 8 x 10.5, 3-Hole Punched, Wide Rule, White, 150 Sheets/Pack, 24 Packs/Carton
Login to View Prices
304 in stock
SKU:
ROA20050CS
Categories: Notebooks & Binders, SCHOOL SUPPLIES
Looseleaf filler paper. Smooth, 15#, white writing paper. Each pack contains sheets with a red margin line. The paper is 3-hole punched. Polywrapped with a printed top sheet.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 25.4800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.50 × 10.75 × 6.00 in |
| Sheet/Roll Size | 8 x 10.5 |
| Interpack Paper Quantity | 150 Sheets/Pack, 24 Packs/Carton |
| Sheets Per Unit | 3,600 |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Paper Basis Weight (lb) | 15 lb Bond |
| Color Family | White |
| Paper Ruling | Wide |
| Paper/Media Color(s) | White |
| Global Product Type | Loose Leaf Notebook Fillers |
| Hole-Punch Details | Side: 3-Hole Punched |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 40170972200505 |
| MPN | 20050 |
| Brand | Roaring Spring® |
Be the first to review “Loose Leaf Paper, 8 x 10.5, 3-Hole Punched, Wide Rule, White, 150 Sheets/Pack, 24 Packs/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.