Logitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard – Wireless Connectivity – Bluetooth – 33 ft – 2.40 GHz – USB Interface Home, Search, Back, App Switch, Easy-Switch, On/Off Switch Hot Key(s) – ChromeOS – English, French – QWERTY Layout – Tablet, Computer – Mac, PC – AAA Battery Size Supported – White
Additional information
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Product Type | Keyboard |
| Battery Size Supported | AAA |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Number Of Batteries Supported | 2 |
| Keyboard/Keypad Wireless Oper | 33 ft |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Included | Yes |
| Keyboard/Keypad Height | 0.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.96" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.20" |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Operating System Compatibility | Android 7.0 Nougat |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Brand Name | Logitech |
| Keyboard/Keypad Connectivity | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Tech | Bluetooth |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K780 |
| Product Name | K780 Multi-Device Wireless Keyboard |
| Device Supported | Computer |
| Hot Keys | On/Off Switch |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | French |
| Manufacturer Part Number | 920-008149 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Wireless keyboard features a solar-powered design to keep your keyboard charged and ready. Thin profile adds style to your work space whether you've got a laptop or desktop. Plug-and-play simplicity allows you to plug the receiver into a USB port on your computer and start using your keyboard right away without software. Unifying receiver stays in your computer and lets you add compatible devices as you need them. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Platform Supported | PC |
| Power Source | Battery |
| Keyboard/Keypad Features | On/Off Switch |
| Package Contents | <ul> <li>K780 Multi-Device Wireless Keyboard</li> <li>2 x AAA Batteries</li> <li>USB Receiver</li> <li>User Documentation</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Weight (Approximate) | 1.93 lb |















