Locking Toilet Tissue Dispenser, 6 x 4.5 x 2.75, Chrome
Login to View Prices
223 in stock
SKU:
SJMR200XC
Categories: Janitorial & Sanitation, Towels, Tissues & Dispensers
Tension springs prevent wasteful, free rolling of tissue. 20-gauge steel construction with anti-theft lock. Holds standard 1 1/2″ core toilet tissue rolls.
Additional information
| Weight | 0.7930 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.63 × 4.75 × 3.13 in |
| Width | 6" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Standard Roll, Single Toilet Paper Dispensers |
| Roll Type | Standard |
| Depth | 4.5" |
| Special Features | Holds One Roll |
| Dispenser Capacity (text) | Holds One Standard 1.5" Roll |
| Ship Class Code | C |
| Material(s) | Steel |
| Color(s) | Chrome |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Height | 2.75" |
| UPC | 759376121405 |
| MPN | R200XC |
| Brand | San Jamar® |
Be the first to review “Locking Toilet Tissue Dispenser, 6 x 4.5 x 2.75, Chrome” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.